Späť Verzia pre tlač

Návšteva štátnej tajomníčky MF SR v Srbsku

17. 10. 2017

Štátna tajomníčka ministerstva financií Dana Meager navštívila Srbskú republiku. Spolu so srbskými partnermi hovorili o konkrétnych možnostiach, ktorými môže Slovensko napomôcť Srbsku v reformnom procese a plnení požiadaviek na členstvo v EÚ.
 
Počas rokovaní sa hovorilo predovšetkým o procese rozpočtovania, riadení štrukturálnych fondov, rozpočtovom informačnom systéme, či financovaní zdravotníctva. MF SR presadzuje výmenu skúseností v oblasti riadenia verejných financií ako kľúčovú formu svojej rozvojovej spolupráce, v rámci ktorej sa prioritne orientuje na krajiny západného Balkánu. Aktuálna misia do Srbska nadviazala na študijnú návštevu ministerstva financií Srbska na Slovensku z marca 2017. Stretnutie je pokračovaním záujmu srbských inštitúcií o slovenskú expertízu v oblasti plánovania a riadenia verejného rozpočtu, vrátane súvisiacich IT riešení a finančného riadenia európskych fondov.

Na záver návštevy podpísali Dana Meager a štátna tajomníčka srbského rezortu financií Mirjana Ćojbašić Memorandum o porozumení.
 
Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR