Späť Verzia pre tlač

Minister financií v Bruseli hovoril o fiškálnej únii

08. 09. 2017

ImgCont/1_New_image/FotoPressDep/Bruegel 1.jpg

Minister financií Peter Kažimír sa v Bruseli zúčastnil výročného stretnutia európskeho top think-tanku Bruegel, kde mal hlavný prejav na tému "Budúcnosť integrácie eurozóny a Európskej únie".

Minister načrtol možný scenár integračných úsilí ústiacich do vytvorenia fiškálnej únie. „Som presvedčený o potrebe vytvorenia fiškálnej únie, je to tá najlepšia možnosť", povedal Peter Kažimír a dodal, že „potrebujeme vytvoriť fiškálnu úniu s nástrojmi a inštitúciami, ktorých cieľom a úlohou je posilniť eurozónu".

Minister Kažimír v súvislosti s integračným úsilím hovoril aj o potrebe dodržiavania pravidiel, implementácii reforiem ako aj nevyhnutnosti využiť súčasnú atmosféru naklonenú ambícii pohnúť sa s Európskym projektom dopredu. V tomto období pracujú krstní otcovia eura - Nemecko a Francúzsko - na akejsi cestovnej mape pre Európu. Je to plán, ktorý má byť európskym kolegom predstavený v najbližších týždňoch a bude sa o ňom následne hovoriť ako na úrovni expertov, ministrov tak na úrovni hláv štátov členských krajín.

Celý príhovor (EN): http://bruegel.org/2017/09/speech-by-peter-kazimir-at-bruegel-annual-dinner-2017/

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

foto/ copyright: Bruegel Photo

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR